Language

YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Ürünler /E-Line SMART

E-Line SMART.
İŞ MERKEZİ, OFİSLER, YAŞAM ve ÇALIŞMA ALANLARI İÇİN ZARİF VE PRATİK ÇÖZÜMLER…
Günümüzde, masa başı çalışmaları, toplantılar ve sunumlar için enerji (şebeke/ups), data, telefon ve multimedya prizleri ile tam donatılmış kullanıma hazır ürünler önem kazanmaktadır.
Bu sebeple, donatılmış ve/veya donatılabilir bürotik priz blokları, yaşam ve çalışma ortamları için kişisel ihtiyaçlara ve tercihlere bağlı olarak, hızlı değişen ve sürekli artan ihtiyaçlara uyum sağlayabilecek, modüler yapıdaki prizler ile, esnek, sağlam, ergonomik, güvenli ve estetik tasarım seçenekleri hizmete sunulmaktadır.

E-Line SMART grubu ürünlerimiz ;
1- SM-STD-I Standart Serbest Tip,
2- SM-STD-II Standart Sabitlenebilir Tip (masaya sabitleme ayakları ile birlikte)
3- SM-LUX-I Lüks Serbest Tip,
4- SM-LUX-II Lüks Sabitlenebilir Tip (masaya sabitleme ayakları ile birlikte)
5- SM-IN-I Masaya Gömme Dikdörtgen Tip
6- SM-IN-II Masaya Gömme Silindirik Tip (Asansör Tip)

olmak üzere 6 (altı) farklı yapıda ve istenilen içerikte üretilmektedir.
Bu doğrultuda EAE; gelecekte de ihtiyacınızı karşılayacak, esnek, sağlam, modüler, estetik ve güvenli çözümler sunar.
E-Line SMART
E-Line SMARTE-Line SMARTE-Line SMARTE-Line SMARTE-Line SMARTE-Line SMARTE-Line SMARTE-Line SMART
Genel Özellikler;
Ürünler TSE belgeli olup, IEC standartları olan kablo ve klemens ile donatılmaktadır.
Ürünler üretim metodu bakımından 2 bölüme ayrılmaktadır;
1- Modüler tip prizler ile donatılmış, hazır standart ürünler,
2- İhtiyaçlara ve isteğe bağlı olarak olarak her marka ve sayıda modüler tip prizler ile donatılabilen özel ürünler.
Teknik Özellikler;
1- Gövde alüminyum malzemeden üretilmiş olup, eloksal veya elektrostatik toz boya sistemiyle beyaz ve siyah renk alternatifleri olarak boyanmıştır.
2- Yan plastik kapaklar polikarbon (PC) malzemeden üretilmiş olup, “halogen free” ve IEC 60965 standardına göre 960 °C kızgın tel (glow wire) test koşullarını sağlamakta, UL94 standardına göre “V0” aleve dayanıklılık sınıfındadır.
3- Serbest tip standart ürünler, gerektiğinde üzerinde hazır bulunan uygun yapıdaki ayaklar ile masaya sabitlenebilmektedir.
4- Serbest tip standart ürünler, gerektiğinde yan kapaklar üzerinde bulunan vida delikleri ile masa içinde ve/veya altına vidalanabilmektedir.
5- Gömme tip ürünlerin kapakları basmalı kilit (bas aç - bas kapa) sistemi ile açılıp kapanmakta ve kapaklar kırılmaya mani olmak için maksimum 90° ‘ye kadar derece açılabilmektedir. Kapağın kablo giriş çıkışları fırçalı yapıda olup, fırçalar PA6 malzemeden üretilmektedir. Prizlere her türlü fiş ve adaptör takıldığında kapaklar rahatlıkla kapanabilecek ve kapak kapalı durumda iken, ürün masa yüzeyinden maksimum 2mm yüksekte olacak şekilde tasarlanmıştır.
6- Silindirik tip ürünlerin gövdesi “bas-aç” sistemli ve ürün tamamen açıldığında aşağı düşmemesi için frenleme sistemine sahip olup, fişler takılı halde iken, istenildiğinde asansörlü mekanizma ve yaylı kapak yapısı sayesinde masa içindeki yuvasına girebilecek ve masa üzerinde sadece kablolar görünecek şekilde tasarlanmıştır.
7- Masaya sabitlenebilir olan standart ürünler, kullanım rahatlığı bakımından belirli bir açıda konumlanmış olup, ürünün arka kısmında kablo giriş-çıkışlarını koruyan ve örten hareketli ve gövde uyumlu yapıda bir örtü plakası bulunmaktadır.
8- Ürün içinde ve ayrı bir bölmede, klemens bağlantı aparatı ve üzerinde her bir iletken için geçmeli tip vidasız bağlantılı yapıda klemens bulunmaktadır. Ayrıca bu klemens aparatı, üzerine sabitlenmiş bir kablo sıkıştırma klipsi ile kabloların çekme ve gerilme yüklerini karşılamaktadır.
9- Ürüne montajı yapılmış olan enerji prizlerinin bağlantısı 2,5 mm² veya isteğe bağlı olarak 1,5 mm² kesitli H07Z1-K cinsi kabloyla yapılmış olup, vidasız geçmeli tip bağlantılı en az 16A yük taşıyabilecek UPS ve Şebeke devreleri için ayrı olmak üzere klemensler ile donatılmıştır.
10- Ürünün Alüminyum gövdesine sabitlenmiş topraklama irtibat vidası ve toprak klemensi, gövde korumasını sağlamak için, 2,5 mm² kesitli H07Z1-K cinsi kablo ile irtibatlandırılmıştır.
11- Priz montaj bölümü, gövde ile bir bütün olup, her marka ve üniversal ve modüler tip, 45x45 mm (2 modül) ebadında enerji prizleri ile 45x22,5 mm (1 modül) ebadında zayıf akım ve multimedya priz montajına uygun yapıda tasarlanmıştır.
12- Şebeke ve UPS prizleri 250V AC, 16A olup, 45° açılı tipte ve tırnaklı yapıdadır. Şebeke devresinde “beyaz” renkli ve Alman standardı topraklı, UPS devresinde ise “kırmızı” renkli ve Fransız standardı topraklı tip prizler kullanılmıştır. 2’li, 3’lü ve 4’lü grup priz sistemlerinin faz-nötr-toprak köprüleri kendi içinde pirinç bara ile sağlanmıştır.
13- Data kablo bağlantıları için, Cat-6 UTP “keystone jack” yapısına uygun yaylı kapaklı ve etiket pencereli “face plate” kullanılmaktadır.
14- Telefon kablo bağlantıları için, Cat-3 “keystone jack” yapısına uygun yaylı kapaklı ve etiket pencereli “face plate” kullanılmaktadır.
15- Priz montaj bölümü, ayrıca her türlü standart ve modüler yapıdaki (45x45 ve/veya 45x22,5 mm) USB şarj ünitesi, USB adaptör, VGA adaptör, HDMI adaptör, v.s. montajına uygun yapıda olup, her marka ürün ile birlikte kullanılabilmektedir.
16- Ürün içindeki kuvvetli ve zayıf akımlı farklı prizler arasında ve son prizden sonra, sonlandırma kapağından önce 45x22,5 mm (1 modül) ebadında gövde ile uyumlu kör kapaklar kullanılmaktadır.
17- Masa üzerine kablo çıkışları için, esnek yapıda ve “halogen free” özellikte, kablo düzenleyici ve koruyucu plastik omurga kanallar kullanılmaktadır.
Kullanım Alanları;
Bankalar
• Ofis ve iş yerleri, yönetim binaları
• Oteller
• Hastaneler
• Okullar, dershaneler
• AVM‘ ler
• Konferans salonları
• Çağrı merkezleri
• Seans Salonları
• Sinema ve tiyatro binaları
• Endüstriyel tesisler
• Turistik tesisler
©EAE Elektrik A.Ş 2014 adına tüm hakları saklıdır. Bu sitede olan yazılı ya da görsel hic bir icerik EAE Elektrik A.S nin izni olmadan çoğaltılamaz veya kullanılamaz
EAE Aydınlatma