Grup Şirketler

EAE GRUP Elektrik sektöründeki yolculuğuna 1973 yılında EAE Elektrik ile başlamıştır. Sırasıyla EAE Aydınlatma (1983), EAE Makina(1996), EAE Elektroteknik(2004), EAE İtalya(2007), EAE Teknoloji (2009), EAE Almanya(2019), EAE Avustralya(2019), EAE USA(2019) ve EAE GULF(2023) şirketlerini kurarak grup faaliyetlerini genişletmiştir.

1973

EAE ELEKTRİK

EAE Şirketler Grubu'nun ilk şirketi olan EAE Elektrik A.Ş., 1973 yılında kurulmuştur.

EAE Elektrik A.Ş.; şirket yönetim merkezini Esenyurt'ta, üretimini ise Gebze'de 140.000 m2 kapalı alanı bulunan iki ayrı fabrikada sürdürmektedir.

95.000 m2'lik kapalı alana sahip EAE Busbar fabrikasında, son teknoloji ekipmanlarıyla yurtiçi ve yurtdışı piyasaları için "Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri" ; EAE Kablo Kanalı ve Askı Sistemleri fabrikasında ise "Kablo Taşıma Sistemleri, tüm Mekanik ve Sismik Askı Sistemleri'nin" üretimi yapılmaktadır.

Türkiye'de geniş bir bayi ve yetkili satıcı sayısına sahip olan EAE Elektrik, ürünlerini bugün 100'den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

EAE Elektrik ürünlerinin kullanım alanları arasında; sanayi tesisleri, tekstil sektörü, iş merkezleri, otomotiv sektörü, alışveriş merkezleri, yüksek katlı binalar, fabrikalar ve ofisler yer almaktadır.

1983

EAE AYDINLATMA

Elektromekanik endüstride dünyanın önde gelen imalatçıları arasında yer alan EAE Grup'un bünyesinde bulunan EAE Aydınlatma A.Ş., 1983 yılında kurulmuştur.

Şirket, çağdaş aydınlatma tekniğine uygun ürünler sunmak için Ar-Ge çalışmalarını sürekli güncel tutmaktadır.

EAE Aydınlatma A.Ş. yatırım ve işletme maliyetlerini en aza indiren; rahat, verimli, güvenli, çevreye uyumlu, enerji tasarruflu çalışma ortamı için her geçen gün kendisini yenileyen bir kuruluştur.

Satış öncesi projelendirme ve proje değerlerini korumak için satış sonrası destekte uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Profesyonel iç aydınlatma konusunda yoğunlaşan çalışmalarında ışık mühendisliği yapan EAE Aydınlatma, enerji tasarruflu ve çevre dostu aydınlatma anlayışıyla üretimlerini sürdürmektedir.

  Aydınlatma A.Ş.'nin faaliyet gösterdiği alanlar:
 • Enerji Tasarruflu Endüstri Çözümleri
 • Enerji Tasarruflu Ofis Çözümleri
 • Dekoratif Aydınlatma Çözümleri
 • Enerji Tasarruflu Cadde ve Yol Aydınlatma Ürünleri
DETAYLI BİLGİ
1996

EAE MAKİNA

1996 yılında kurulan EAE Makina A.Ş.'nin faaliyet alanları; Yassı Çelik Pres Otomasyon ve Roll Form Sistemleri'dir.

EAE Makina'nın 16 yılı aşan tecrübesi, ileri teknolojinin makina ekipman imalatına uygulanmasında yol gösterici olmuştur.

Şirketin üretim programını; motorlu ve motorsuz açıcılar, bant doğrultucular, elektronik rulo sürücüler, sarıcılar, rulo doğrultucu sürücüler, boy kesme hatları, sürekli esnek üretim hatları, roll form makinaları, dilme ve boyutlama hatları, rulo işleme hatları, bu ürünlerden oluşan tam otomatik boy kesme, çoklu bant hazırlama, perforasyon hatları oluşturmaktadır.

EAE Makina, standart modeller dışında müşterinin ihtiyacına uygun olarak tasarlanıp geliştirilen sac işleme hatlarını da üretim programına dahil etmiştir.

DETAYLI BİLGİ
2004

EAE ELEKTROTEKNİK

Elektromekanik endüstride dünyanın önde gelen imalatçıları arasında yer alan EAE Grup bünyesindeki EAE Elektroteknik A.Ş., 2004 yılında kurulmuştur.

Üretim, tüm uluslararası standartlar gözetilerek, mevcut son teknolojiler kullanılmak suretiyle hızlı ve hatasız yapılmaktadır.

Üretim teknikleri ve ürün kalitesi ile EAE Elektroteknik A.Ş., faaliyet gösterdiği sektörde, Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biridir.

  Alçak Gerilim Çözümleri:
 • PanelMaster Alçak Gerilim tip testli pano sistemleri
 • Alçak Gerilim Elektrik Kabinleri
DETAYLI BİLGİ
2007

EAE İTALYA

Elektromekanik endüstride ülkenin önde gelen imalatçıları arasında yer alan EAE Grup'a mensup EAE ITALIA Srl. Firması, 2007 yılında kurulmuştur.

Merkezi Milano'da yer alan EAE ITALIA, %100 EAE ELEKTRİK A.Ş. firmasının alt kuruluşu olup, İtalya'daki 18 adet yerel bayisi ile EAE Gruba ait ürünlerin pazarlama ve satışını üstlenmiştir. EAE ITALIA Srl. Firmasındaki İtalyan personel, aldıkları eğitimler ile EAE kültürünü İtalya pazarına taşıma görevini de üstlenmiştir.

EAE ITALIA, EAE Grubun tüm ürünlerini İtalyan müşterilere ilk elden ulaştırarak, yerinde teknik ve ticari her türlü desteği verip, EAE Grubun en önemli hedefi olan "tam müşteri memnuniyeti" ilkesini hedeflemektedir.

DETAYLI BİLGİ
2009

EAE TEKNOLOJİ

EAE Teknoloji, EAE Grubu'nun bir üyesi olarak, sıra dışı donanım ve yazılım ürünleri geliştirmek ve bina yönetim sistemleri alanında komple sistem çözümleri sunmak hedefiyle 2009 yılında kurulmuştur.

Vizyonumuz, gelişmiş kullanıcı ara yüzü tasarımı ve güçlü sunucu yazılımları sayesinde bina otomasyon sektöründe bir çığır açmaktır.

Enerji verimli ve yüksek konforlu bir atmosfere sahip binalar oluşturmanın geleneksel çözümlere göre çok daha kolay ve ekonomik olması gerektiğine inanıyoruz. Geliştirdiğimiz sistem kullanıcının gerçek ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre kolayca özelleştirilebilir, sınırsız genişletilebilir ve uluslararası standartlara tam uyumludur. EAE Teknoloji olarak; hiçbir zaman, kendi özel protokollerimiz etrafında, sektördeki mevcut ürün ve teknolojilerden bağımsız ve kapalı bir sistem sunmayacağız. Bu yaklaşım, binalarda zaman içinde oluşabilecek yeni ihtiyaçların karşılanamaması veya tek üretici olarak bizim ürünlerimize bağımlı kalınması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Bu doğrultuda, bina otomasyonu yazılım ve saha ekipmanlarında geleceğin teknolojisini bugüne getiren; Kinexa aydınlatma yönetim sistemi, Hyperion izleme & kontrol yazılımı ve KNX & DALI cihazlarından oluşan temel ürün gamımızı dünyaya sunmaktan gurur duyuyoruz.

DETAYLI BİLGİ
2019

EAE ALMANYA

Elektromekanik endüstrisinin önde gelen imalatçıları arasında yer almakta olan EAE Grubuna ait EAE Germany GmbH firması, 2007 yılında EAE Italia firmasının kurulmasının ardından 2019 yılında kurulmuştur.

EAE Germany, EAE Grup şirketlerinin tüm ürünlerini Almanya'da bulunan müşterilerine ilk elden ulaştırmakta, aynı zamanda yerinde teknik destek sunarak EAE kalitesini müşterileriyle buluşturmaktadır.

 • Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri
 • Aydınlatma Busbar Sistemleri
 • Döşeme Altı Kanal Sistemleri
 • Trolley Busbar Sistemleri
 • İç Tesisat Çözümleri
 • Kablo Kanalları
 • Askı Sistemleri
 • Ağır Sanayi Aydınlatma Çözümleri
 • Lojistik Aydınlatma Çözümleri
 • Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Aydınlatma Çözümleri
 • Deniz ve Nehir Limanları Aydınlatma Çözümleri
 • Havalimanı Aydınlatma Çözümleri
 • Ofis Aydınlatma Çözümleri
 • Market Aydınlatma Çözümleri
 • Cadde ve Yol Aydınlatma Çözümleri
 • Dekoratif Aydınlatma Çözümleri
 • PanelMaster Alçak Gerilim Tip Testli Pano Sistemleri
 • Alçak Gerilim Elektrik Kabinleri
DETAYLI BİLGİ
2019

EAE AVUSTRALYA

EAE Avustralya, EAE Grup'un Okyanusya bölgesindeki öncelikli olarak veri merkezi müşterilerinin artan taleplerini karşılamak amacıyla Avustralya pazarına odaklı olarak 2019 yılında Sidney'de kurulmuştur.

EAE Avustralya, yerel bir iletişim noktası olmayı hedefleyerek, busbar enerji dağıtım sistemleri için proje desteği ile hızlı çözüm sağlar.

DETAYLI BİLGİ
2019

EAE USA

EAE USA, EAE Grup'un en yeni şirketi olarak 2019 yılında Atlanta Georgia'da kurulmuştur. EAE USA müşterilerine mükemmel satış, hizmet ve mühendislik desteğini en üst yönetim sistemleri standartlarına bağlı kalarak sürdürmeye odaklanmıştır.

EAE USA, A.B.D genelinde başta busbar sistemleri, kablo kanalı, aydınlatma olmak üzere EAE Grup ürünlerinin pazarlama ve satışını yapmaktadır. Veri Merkezleri, hastaneler, metro ve tünel, petrol ve gaz, otomobil, tekstil, gıda üretim tesisleri yapımında yer alan elektrik dağıtım sistemleri projelerine kaliteli, esnek, hızlı üretim ve teslimat becerisi ile değer katmaktadır.

DETAYLI BİLGİ
2022

EAE FRANSA

EAE Grup'un yeni üyesi EAE Fransa şirketimiz; Fransa yerel pazarında ürünlerimizin satış ve pazarlama faaliyetlerine 2022 yılında başlamıştır. Uzman ekiplerimiz sayesinde, Fransa pazarında oluşan farklı ihtiyaçlar için yerel kalıcı ve esnek çözümlerimizi hızlı bir şekilde sunabilmekteyiz. Fransa pazarında özellikle Veri Merkezi, Metro ve Raylı Sistemler, İnşaat, Sağlık, Ağır Sanayi & Petrokimya, Otomotiv ve Tekstil endüstrileri ile ilgili çözümlerimiz için https://www.eae.fr/fr sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ
2022

EAE GULF

10.000m² lik üretim kapasitesiyle EAE GULF, 2022 yılında Dubai BAE’de kurulmuştur. EAE GULF müşterilerine mükemmel satış, hizmet ve mühendislik desteğini en üst yönetim sistemleri standartlarına bağlı kalarak sürdürmeye odaklanmıştır.

Körfez ülkelerinde faaliyet gösteren EAE GULF, özellikle busbar sistemleri, kablo kanalı ve aydınlatma gibi EAE Grup ürünlerinde üretim, pazarlama ve satış gibi konularda aktif rol almaktadır. Kaliteli, esnek, hızlı üretim ve zamanında teslimat gibi yeteneklerimizle amacımız, tüm elektrik dağıtım sistemleri projelerine değer katmaktır.