Petrol & Gaz Genel Bilgi

Dünya genelinde birçok endüstriyel proje de tercih edilen, güvenilir ve yenilikçi çözümleri ile mühendisliği ön plana çıkartmayı hedefleyen lider üretici konumundaki EAE , sahip olduğu yüksek kapasite ile büyük ölçekli endüstri projelerine ürün ve hizmet sağlamaktadır. Deneyimli kadrosu ile müşteri ve proje gereksinimlerini iyi algılayarak, gereken hizmeti, kaliteli bir şekilde proje yönetim kavramı çerçevesinde sunmaktadır.

Kataloğa gitmek için tıklayın

3D Tasarım

Günümüz teknolojik altyapısı sayesinde artık 3D Modelleme programları oldukça gelişme göstermiştir. Mühendislik çalışmalarınıza değer katmak E-Line KCA OG serisi kablo merdivenleri için AVEVA ve Smartplant 3D design programlarında ürün kütüphanelerimiz bulunmaktadır.

Öne çıkan özellikler

Customer Driven Design: EAE Data Center Solutions

Endüstriyel projelerde sıvı ve gaz aktarımı için çeşitli çaplarda borular kullanılmakta ve bu boruları tesis içinde taşımak için boru köprüleri kullanılmaktadır. Projenin maliyetlerinin düşürülmesi adına boru köprüsü destek mesafeleri 6 metreye kadar çıkarılmaktadır. E-Line KCA OG, KCA AL ve KCA GRP serisi yüksek performanslı kablo merdivenleri ile aynı boru köprüsü üzerine ekstra askılama montajı yapılmadan kablolama yapılabilmektedir. EAE kablo merdivenleri, en yüksek standart olan tek açıklıklı 6 mt askı aralığı, 150kg/mt yük kapasitesi olan NEMA 20C sertifikasına sahiptir.

Lean Production - EAE

E-Line KCA GRP ve CTA GRP serisi ürünlerimiz cam takviyeli polyester kablo taşıma sistemleridir. Veri Merkezi müşterilerimiz için, üretkenliği ve kaliteyi artırmak, yenilikçi ürün yelpazesi sunabilmek ve rekabeti yönetebilmek amacıyla “Yalın Düşünce” firmamızca benimsenerek kullanılan değerli bir araçtır. Müşterilerinizin ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek, ürün gamını çeşitlendirmek ve üretim maliyetlerini düşürmek suretiyle endüstriyel kısıtlamaları aşmak için uygulanan bir davranış biçimidir.

Innovative Approcah - Data Center Solutions

E-line CR ve CCR ürünü zorlu dış ortam şartlarında yüksek performans gösteren IP68 özel seçilmiş saf silisyum mineralleri ile epoksi reçinenin oluşturduğu yüksek sıcaklık ve mekanik çalışma dayanımına sahip "DUROCOMP" kompozit malzeme, E-Line CR busbarı dış etkilerden korumaktadır. Bu özellikleri sayesinde enerji merkezlerinden dış ortamda bulunan transformatör ile iç ortamdaki panolar arasında enerji iletimini en sağlıklı şekilde gerçekleştirmektedir. E-Line CCR ürün grubu yeni geliştirilmiş Alüminyum gövde yapısı sayesinde kompakt bir görünüm elde edilmiş olup IP68 koruma sınıfına sahiptir. E-Line CR serisi busbar enerji dağıtım sistemi , ATEX sertifikası sayesinde özellikle LNG tesisleri gibi gaz endüstrisinde özellikle tercih edilmektedir.

Endüstriyel Projeler


Petrol ve Gaz Tesisleri

 • Off-Shore Platformlar
 • Rafineriler
 • Boru hatları ve kompresör istasyonları
 • Tank Sahaları
 • LNG Depolama Tesisleri
 • Petrol Çıkarma Kuyuları

Petrokimya Tesisleri(Polimer Endüstrisi)

 • Olefin(Etilen/Propilen/Butadin), Aromatik(Benzen/Toluen/Ksilen) ve Metanol Tesisleri
 • Amonyak ve Üre Tesisleri
 • HDPE/PP/Metanol/Butadin tesisleri

Enerji Santralleri

 • Nükleer Santraller
 • Kombine ve Basit Çevrim Doğalgaz Santralleri
 • Kömür Santralleri
 • Jeotermal Santraller
 • Hidroelektrik Santralleri
 • Çöp ve Çamur Yakma Santralleri

Deniz Araçları

 • FSRU ve FSPO gemileri
 • LNG nakliye gemileri

Madenler

Deniz Suyu Arıtma Tesisleri


Su ve Atık Su Arıtma Tesisleri


Kullanım Alanları

Rafineri
Petrokimya
Gaz
Doğalgaz
Petrol Platformu
Maden
Güç Santralleri

Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri

EAE, alçak gerilim ve orta gerilim Busbar Enerji Dağıtım sistemleri ile enerji merkezlerinizdeki yüksek güçlü enerji dağıtımını sağlayabilmekte, 3D projelendirme ve süpervizör hizmeti ile beraber tam bir proje yönetimi sunabilmektedir. Son yıllarda endüstri projelerinde bir kavram olarak oluşan Prefabrike Elektrik Merkezleri konusunda, E-Line Busbar enerji dağıtım çözümleri en efektif çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır . Sahip olduğumuz deneyim sayesinde, kompakt yapılar içerisinde en uygun dizayn ve çözümlerimiz ile müşterilerimze hizmet vermekteyiz.

Kablo Taşıma Sistemleri

Bir endüstriyel tesisin elektrik dağıtım sistemini, vücudumuzdaki kanı taşıyan dolaşım sistemi olarak düşünülür ise, enstrümantasyon alt yapısını da sinir sistemi olarak düşünebiliriz. Bundan dolayı her iki sistemin de problemsiz bir şekilde çalışması, tesisin sürekliliği açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu iki kablolama sistemi için E-Line kablo taşıma sistemleri geniş ürün gamı ile endüstriyel projelerin üst düzey gerekliliklerini karşılamaktadır. Bunun yanında bütün elektrik ve enstrümantasyon kablolama sistemini, güvenli ve ekonomik bir şekilde tesis içerisinde taşınması sağlayan primer ve sekonder tip kablo merdiveni, delikli kablo kanallarını ve askılama sistemlerini üretmekteyiz.

Askı Sistemleri

Genel elektrik (Busbar - Kablo Kanal Sistemleri) ve mekanik (yangın söndürme tertibatı, havalandırma, iklimlendirme vb.) tesisatlar için E-Line A-A ve E-Line MFIX askı çözümleri bulunmaktadır. Deprem ve zelzele sırasında elektrik enerjisinin devamlılığı için sismik askı çözümleri sunan E-Line Sismik Askı bulunmaktadır.