Sağlık Kompleksleri Genel Bilgi

Elektrik dağıtım sistemleri, binaların can damarlarıdır. Elektrik dağıtım yapan ürünleri seçerken güvenilir, emniyetli ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmek gerekir.

Kataloğa gitmek için tıklayın

Neden EAE?

Kimyasal kirleticiler, evlerimizde ve çalışma alanlarımızda kullandığımız mobilya, ekipman ve yapı malzemeleri gibi ürün ve malzemelerden gelmektedir. Bu malzemeler sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilecek Uçucu Organik Bileşikler (VOC) yayar. Isıtma ve soğutma sistemlerimiz tüm odalarda aynı havayı sirküle ettiği için, bu, VOC'lerin binaların içinde kaldığı ve sorun teşkil ettiği anlamına gelir. Greenguard Çevre Enstitüsü, düşük kimyasal emisyonlar için ürün ve malzemeleri sertifikasyonunu yapan bağımsız bir kuruluştur. Greenguard tarafından onaylanan ürünler, okullar, kreşler ve diğer alanlar gibi iç mekan kullanımı için katı standartları ve emisyon sınırlarını karşılamak zorundadır. Greenguard Gold sertifikasına sahip herhangi bir ürünün, iç mekan hava kirliliğini ve kimyasal maruz kalma riskini azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış, önemli kimyasal bileşikler yaymayacağından emin olabilirsiniz. EAE Güç Busbar Sistemleri 2015 yılından beri Greenguard tarafından onaylanmıştır.

 • Yangına Karşı Dayanım Testleri IEC 60331-1 (E–LINE KX için yangın altında akım sürekliliği)
 • IEC 60331-1 1000°C-3 Saat- BRE, İngiltere
 • IEC 60331-1 950°C-3 Saat – TUV, Singapur
 • IEC 60331-1 1000°C-2 Saat- DEKRA, Hollanda
 • BS 8491 842°C-2 Saat- BRE, İngiltere
 • (Fıskiye Su + Mekanik Dayanım)
 • EN 50399 Düşük Isı ve Düşük Duman Salınımı
 • B1/S1 dO – Dekra, Hollanda
 • E-Line KX (Çıkış Kutuları ile beraber) için Yangına Karşı Dayanım ve Akım Sürekliliği Testleri
 • IEC 60331-1 830 C- 3 saatten fazla, Manyetik MCCB- DEKRA, Hollanda
 • IEC 60331-1 830 C- 3 saatten fazla, NH Sigortaları- DEKRA, Hollanda
 • Alev Yayılım Testi IEC 60332-3 (IEC 61439-6,10.101)
 • Yangın Bariyeri Testi- 2 saat ISO 834-1 (IEC 61439-6,10.102)

EAE Sismik Askı Sistemleri, depremden korunmak için mükemmel kurulum çözümleri sunar.

Her türlü tesisata uygulanabilen sismik askılar kolay ve hızlı montaj sağlar. Bunu çelik kiriş ve çerçevesi bağlantıları için tasarlanan aksesuarlar sayesinde sağlar.

RoHS yönetmelikleri 01 Temmuz 2006 tarihinden itibaren dünya çapında bu protokolün tüm üyelerine yayınlanmış ve uygulanmaya başlanmıştır. Bu yönetmeliğin amacı, Elektrikli ve Elektronik ekipmanlarda Pb (Kurşun), Hg (Cıva), Cd (Kadmiyum) gibi bazı tehlikeli maddeleri sınırlamaktır. Bu malzemelerin insan sağlığı üzerinde ciddi bir etkisi olmaktadır. EAE Elektrik, RoHS yönetmeliklerinde belirtildiği gibi çevre ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratan zararlı unsurları kullanmayarak, insan sağlığını ve ürün güvenliğini en üst düzeyde tutmaktadır. Üretilen ürünlerde kullanılan bileşenlerin ayrı ayrı test edildiği RoHS sertifikası ile onaylanır.

EAE Elektrik, hijyenik çevre ortamı ihtiyacını sağlamak için paslanmaz çelik metal veya polyester epoksi boyalı gövdede Özel Busbar Sistemlerini üretebilir. EAE ayrıca ihtiyaç duyulan her yerde güvenle kullanılabilen birçok boyut ve tipte paslanmaz çelik kablo kanallarına sahiptir. Döşeme Altı kutuları da paslanmaz çelik kapak ve çerçevelerle üretilebilir.

Herhangi bir tipte/modelde/akımda gövde Busbarı, bina/odayı estetik olarak eşleştirmek için tasarımcı/müşteri tarafından seçilen herhangi bir renkte boyanabilir. Gövde üzerinde min. 75 mikron kalınlığında polyester epoksi boya, çevre koşullarına karşı daha iyi bir mukavemet sağlar. Benzer gereksinim Kablo Kanallarında da uygulanabilir. Bu işlem, EAE'nin tesislerinde QA/QS prosedürlerine göre kimyasal yüzey hazırlama, yağdan arındırma için asitli işlemler ve metal levhaların yüzeyine gerekli boya katlarının uygulanması ile birkaç adımda yapılır.

İletken malzemeler, elektrik akımı içlerinden aktığında manyetik alan oluşturur. Manyetik alan akımın büyüklüğü, iletkenler ve iletken gövdesi arasındaki mesafe ile ilgilidir. Düşük EMC değerlerinin zorunlu olduğu durumlarda (sağlık merkezleri, ofisler, veri merkezleri vb.), manyetik indüksiyon değerinin en aza indirilmesi çok önemlidir. Alüminyum veya sac gövdeleri, kompakt yapıları ve iletkenlerin gövdedeki konfigürasyonu ile busbar sistemleri, oluşan elektromanyetik alanları önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olmaktadır. EAE Busbar ürünlerinin tamamı EMC sertifikaları için test edilir. Özel tasarlanmış EAE Busbar sistemlerinde yapılan EMC ölçümleri, alüminyum gövde kullanmanın EMC ve potansiyel tehlike seviyelerini azalttığını göstermiştir.

EAE, Hijyenik ortam gereksinimini sağlamak için paslanmaz çelik veya polyester epoksi boyalı gövdede Özel Busbar Sistemleri üretmektedir. Benzer şekilde EAE, ihtiyaç duyulan her yerde güvenle kullanılabilen birçok boyutta ve tipte paslanmaz çelik kablo kanallarına sahiptir. Döşeme Altı Kutuları ayrıca paslanmaz çelik kapak ve çerçevelerle de imal edilebilir.

E-Line FL İç Mekan Busbar Sistemleri sabitleme askı takımı kullanılarak herhangi bir yapıya veya yüzeye monte edilebilir. Gerektiğinde güç veya UPS soket gereksinimleri için ayrı olarak kullanılabilirler. Estetik tasarıma ve farklı renk seçeneklerine sahip Güç ve UPS soketleri istenilen noktada herhangi bir el aleti olmadan monte edilebilir. E-Line FL BUSBAR, ISO 9001 standartlarına uygun olarak, dünyadaki en son üretim teknolojileri kullanılarak sertifikalı bir kalite yönetim sistemi ile üretilmektedir. Üniteler IEC 61439-6, IEC 61534-1 ve IEC 60884-1'e göre tasarlanmış ve test edilmiştir. Faz iletken yapısı, bara uzunluğu boyunca bir emniyet sistemi kullanılarak parmak temasına ve toza karşı korunur. Soketin canlı olduğu durumlarda, soket özel bir kilitleme sistemi kullanılarak konuma sabitlenir. Kenetleme yapısı sayesinde prizler çıkmaz.

Bolt-on tip Çıkış Kutuları, esnek çözüm sağlayan ek noktasından 1000 A'e kadar güç çekmek için benzersiz bir teknolojidir. EAE çıkış kutuları, Dünya çapında devre kesici ve sigortalı otomat markalarıyla uyumludur. Tüm metal çıkış kutusu muhafazaları aşağıdaki birimlerle kullanılabilir;

 • Her tipte, modelde, markadaki yük kesicileri
 • Her rakor tipi veya boş bir rakor plakasına
 • Her tür gövde rengi ihtiyacına
 • Elektriksel interlock mekanizması
 • Mekanik interlock mekanizması
 • IP55 koruma sınıfına
 • Gümüş kaplı bakır lale kontaklar
 • Projeye özel kutu ebatları

Smart: Kullanıma hazır ve güç (şebeke / ups), veri, masa işleri, toplantılar ve sunumlar için telefon ve multimedya soketleri ile donatılmış hazır ürünler. Ürünlerimizdeki tüm plastik parçalarda kullanılan hammadde polikarbonat (PC) ve halojen içermeyen UL 94 standardına göre V0 alev geciktirici sınıfı içindedir. Minyatür Devre Kesici (MCB), Kaçak Akım Cihazı (RCD) veya Aşırı Akım Korumasına Sahip Kaçak Akım Devre Kesici (RCBO) ile donatılmış isteğe bağlı özel tasarlanmış kutu ile ürün seçimleri.

Kablo Düzenleyicisi: Zeminden masalara veya çalışma ortamlarına güçlü akım, zayıf akım ve multimedya kablolarını bağlamak için kullanılır.

Grommet: Küçük ve kompakt yapısı ile 6 modüllü soket kutusu olarak kullanılabilir. Ayrıca, gerekirse, uygun MCB, RCB veya RCBO plaka ile, zeminden masaya kablo çıkışı için kullanılabilir. Birden fazla kablo ile rahat ve güvenli çıkış sağlayan conta korumalı pencere.

Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri

Kablo Taşıma Sistemleri

Askı Sistemleri

İç Tesisat Çözümleri